Chatování s uživateli stránek

Pokud chcete komunikovat se čtenáři svých stránek co nejvíce, možná využijete službu online chatu, který jim umožní Vás oslovit přímo prostřednictvím internetového prohlížeče.

Pro umístění chatovacího okna můžete vyzkoušet některou z těchto služeb:

  • Hab.la
  • Google chatback badge

Hab.la

Hab.la je  služba, kterou najdete na adrese http://hab.la a která se dokáže pomocí protokolu Jabber chovat jako klasický chat. Uživatel, který přijde na webovou stránku Vám napíše prostřednictvím okna, které se mu objeví vpravo dole. Pokud přechází v rámci webu na jinou stránku, chat mu zůstává zobrazen. Můžete jej navigovat co a jak kde udělat.

Vám, jako provozovateli stránek a uživateli služby Hab.la se zprávy zasílané návštěvníky stránek zasílají do klienta, kterého si pro komunikaci nastavíte. Může jít o Pidgin, GAIM nebo například Meebo.

Se službou chatback přichází také Google.

Google chatback badge

Google chatback badge je bublina, která se zobrazuje na webové stránce a obsahuje informaci o stavu přihlášení operátora služby. Po kliknutí na tuto bublinu se otevře nové okno s chatem. Na straně operátora taktéž vyskočí nový chat a může si s návštěvníky stránek chatovat.

Chatování probíhá prostřednictvím služby Google Talk. Provozovatel stránek (nebo jejich operátor) tedy může chatovat buď přímo aplikací Google Talk, nebo ze svého e-mailového rozhraní nebo také protokolem Jabber – opět z programů Pidgin, GAIM nebo třeba webové aplikace Meebo.

Pokud chcete vyzkoušet, navštivte odkaz pro konfiguraci nového Google badge.

Závěrem

S případnými zkušenostmi, dalšími službami nebo nápady na doplnění se obraťte, prosím, do komentářů.

Zdroje

  • http://googlesystem.blogspot.com/2008/02/chat-with-your-sites-visitors-using.html
  • http://hosting.blueboard.cz