Používáte prohlížeč Mozilla Firefox? Máte uživatelské konto u Google?
Pak jste podle mého názoru udělali hned dva dobré životní kroky, tak proč neudělat ještě jeden.

Pokud používáte prohlížeč Firefox ve více instalacích, případně na více místech, určitě jste si již několikrát posteskli, že v každé instalaci máte různé záložky, historii, hesla, cookies aj. Tento problém se snaží řešit rozšíření pro Firefox – Google Browser Sync.

Pomocí tohoto rozšíření můžete pohodlně večer odejít od rozdělané práce, zavřít prohlížeč Firefox s mnoha otevřenými okny a vypnout počítač.  Ráno usednete do křesla v kanceláři a spustíte opět Váš Firefox. Pokud budete chtít, provedete jedním stisknutím synchronizaci a vše se objeví ve stejném stavu, který jste večer doma opustili. Je to skutečně prosté a přitom prakticky bez zpomalení chodu prohlížeče z důvodu synchronizace.

Instalace probíhá naprosto stejně jako u klasického rozšíření prohlížeče Firefox. Po stažení a restartování prohlížeče je nutné vyplnit několik údajů. První jsou vaše údaje k účtu Google – Google Account. Dále se již nastavuje, co vše chcete mezi počítači (jednotlivými instalacemi prohlížeče Firefox) synchronizovat. Při první instalaci (v prvním prohlížeči Firefox) nastavíte PIN, které budete dále využívat při instalaci v dalších prohlížečích Firefox, které používáte. Po úspěšné instalaci dojde mezi všemi vašemi Firefox prohlížeči (ve kterých jste rozšíření nainstalovali) k propojení a dle nastavení lze mezi nimi sdílet historii, oblíbené stránky, trvalé cookies, uložená hesla a aktuálně otevřené stránky.

Více již na http://www.google.com/tools/firefox/browsersync/