Nemůžete se rozhodnout, který z nejnovějších prohlížečů je vhodný právě pro Vás? Využíváte rádi základní prohlížeč MS Windows Internet Explorer? Pak vězte, že pro tento internetový prohlížeč existuje doplněk, který jej kvalitativně dokáže posunout na úroveň prohlížeče Opera i Firefox. Zatímco se uživatelé volící mezi těmito dvěma prohlížeči dělí spíše na ty, kteří chtějí rychlou aplikaci se širokým záběrem (Opera), nebo výkonnou aplikaci „ušitou na míru“ (Firefox), zastánci Internet Exploreru si vždy ještě museli pokládat otázku, zda je základní funkčnost a bezpečnost tohoto prohlížeče dostatečná či nikoliv.

Mnoho uživatelů postupně přešlo na některý z alternativních prohlížečů a oslabili tak komunitu využívající MS IE. Pro skalní zastánce nejnovější verze MS IE je zde ale i jiné řešení. Tím řešením je IE7PRO, v poslední verzi IE7Pro 2.3. Jak již název napovídá, jedná se o doplněk prohlížeče Internet Explorer v. 7. Tento doplněk se instaluje jako běžný exe soubor a po instalaci můžete postupně objevovat mnoho výhod, o které je „Váš“ IE7 rozšířen. Jakožto skalní zastánce prohlížeče Firefox mohu říci, že instalací tohoto doplňku se IE7 posune, jak autoři uvádějí, do roviny „IE7 – Professional edition“ a to navíc kompletně česky.

Hned po instalaci se dolní panel prohlížeče rozšíří o malou zelenou ikonku, pomocí které lze nastavit velmi rozsáhlý seznam možností, funkcí a vůbec kompletně všeho, co se týká IE7Pro.  Další patrnou změnou je funkce „Rychlé stránky“ známá z prohlížeče Opera a některých rozšíření Firefox, pomocí které si lze vybírat své oblíbené weby tzv. „na jedno kliknutí“. Patrné je také zrychlení celého prohlížeče, jak při startování, tak načítání webových stránek a také správce stahování,ve kterém lze přehledně dohledat veškerá provedená stahování. Tento správce navíc umí jakékoliv stahování dočasně pozastavit a opět pokračovat. Výborná je také synchronizace záložek mezi několika prohlížeči IE7.

Pokud tedy nechcete využívat jiný prohlížeč, než IE7, je instalace doplňku IE7Pro určitě výborným řešením.  Novinek a možností využití je skutečně mnoho. Navíc je zde množnost rozšířit tento doplněk ještě o další funkce a rozšíření, jako je například on-line předpověď počasí, hledání na konkrétním serveru apod. O tom ale zase až někdy příště.