Gmail LogoNový doplněk pro Gmail nazvaný Canned responses rozšiřuje služby Gmailu o možnost zasílání předpřipravených odpovědí a automatického odpovídání na základě klíčových slov.

Kolikrát jsem již řešil situaci, kdy se uživatel zeptá na stokrát položenou otázku po sto prvé. Jak odpovědět? Hledat již použitou odpověd a poslat ji znovu? Nyní je tu novinka, která tuhle situaci řeší. Stačí vybrat hotovou připravenou odpověď a odeslat.

Navíc je možné na vhodná klíčová slova nastavit filtr, který celé odesílání odpovědí vyřeší automaticky a není třeba se o nic starat.

Po zapnutí tohoto rozšíření je třeba prostředí Gmailu přepnout do angličtiny v Nastavení. Potom přes Settings – Gmail Labs – Canned responses – Enable jej zapnout a pak je možné rozhraní opět vrátit do češtiny a vše funguje.

Vedle odkazu Připojit souboru u odpovědi se Vám objeví další odkaz – Předpřipravené odpovědi a již můžete odpovědi vytvářet, otevírat či mazat.

Jediný nedostatek, který jsem zatím objevil je fakt, že text odpovědi je kompletně nahrazen vloženým textem a že předchozí konverzace je smazána. Docela mě to mrzí, protože jinak by bylo možné vkládat různé části zprávy – použít „konzervované odpovědi“ opakovaně a velmi tak urychlit a ulehčit práci s opakovanými maily.

Uvidíme, zda autoři dojdou ještě k nějakému vylepšení.

Zdroje: