Logo Google ChromePokud máte své oblíbené odkazy ve službě del.icio.us (nově delicious.com) a začali jste používat Google Chrome, pravděpodobně uvítáte možnost rychlého a jednoduchého přidávání do del.icio.us jediným kliknutím.

Pro ty, kteří již Delicious znají a používají – rolujte rovnou až na konec. :-)

O delicious

Logo DeliciousDelicious, jak již bylo řečeno, slouží jako online úschovna odkazů. Vytvoříte si v ní účet a můžete si odkazy ukládat.

Výhody? Ano.  – Odkazy máte přístupné odkudkoliv, můžete si je označovat štítky a tím si v nich vytvářet skupiny kategorií, podle kterých pak snadno a rychle hledáte, co jste si uložili. Váš katalog může být soukromý nebo veřejný. Výhody veřejných jsou v tom, že se můžete podělit s přáteli i ostatními, které zajímají podobná témata.

Nevýhody? Samozřejmě také. Prozrazujete toho o sobě příliš mnoho – nebezpečí sociálního inženýrství, prozrazujete co Vás zajímá, co děláte.

Účet si můžete založit na delicious.com. A pokud ho již máte a používáte nějaký prohlížeč, proč nemít nějakou možnost ukládat záložky přímo z něj? – Mozilla Firefox má například add-on, který lze výhodně používat. Do Internet Exploreru existují také doplňky, a pro ostatní prohlížeče? Existují tzv. bookmarklety.

Jak na Chrome?

Využijte tento postup:

  1. Pomocí Ctrl+B zobrazte „lištu záložek“.
  2. Najeďte myší na odkaz: Přidat do Delicious a přetáhněte jej přímo do lišty záložek

Jakmile se Vám bude líbit nějaká stránka, kliknutím na nově vytvořenou záložku „Přidat do Delicious“ si stránku přidáte. Není to jednoduché?