Knol logoPokud se domníváte, že články, které běžně nacházíte ve Wikipedii nejsou příliš relevantní, můžete samozřejmě zkusit jinou encyklopedii. Dobrou alternativou se zdá být Knol.

Jedná se o relativně nový Google projekt, který se od Wikipedie na první pohled příliš neliší. Ovšem zatímco na Wikipedii je kladen důraz na poskytnutí informace a její pozdější validaci, encyklopedie Knol je založena na principu odborných publikací, kdy je hlavní důraz kladen na autora, jeho autorizaci a až poté na umístění informace. Autor prý může být autorizován i pomocí telefonu či platební karty. Google se pomocí tohoto systému snaží vyřešit problém s relevancí dat a informací umístěných v „jeho“ encyklopedii. Kdy se ovšem dočkáme její české podoby, je zatím ve hvězdách. Google se snaží získat kvalitní obsah pro svou databázi informací i tím, že je Knol propojen s AdSense a tak motivuje kvalitní autory ke vkládání kvalitních informací za jistě „kvalitní“ odměnu.

Knol info

Zdroj: https://www.google.com/accounts/knol/

Pro publikování stačí mít pouze google účet a pak již můžete psát pomocí jednoduchého editoru. O tom, jak skutečně Google autorizuje „své“ autory Vás budeme informovat v některém z následujících příspěvků. Nyní jdeme tvořit „relevantní“ data, abyste od nás pomocí Knol mohli získat „relevantní“ informace.

Zdroj: knol.google.com