Po instalaci Spyware Terminatora jsem si omylem změnil vyhledávač z Google na Crawler Search. S Crawler Search nikterak spokojen nejsem (z důvodu nadměrného obtěžujícího množství zobrazovaných reklam) a proto jsem se rozhodl jej odinstalovat a z Firefoxu odstranit. Jak to udělat?

První část postupu se zabývá nastavením vyhledávacího řádku, který lze alternativně zobrazit ve Firefoxu. Druhá část se zabývá nastavením adresního řádku – vyhledávání pomocí klíčových slov zadaných místo adresy.

Nastavení vyhledávacího políčka

Vzhledem k tomu, že nemám zobrazené políčko pro vyhledávání (využívám možnost hledání zadáním klíčových slov přímo do řádku pro adresu), bylo nejprve nutné zobrazit vyhledávací políčko ve standardním panelu nástrojů.

Pomocí položky „Vlastní…“ lze zobrazit úpravu nástrojových lišt. V tomto okně pak najít nástroj Hledání a přetáhnout jej na standardní lištu nástrojů.

Po zobrazení vyhledávacích modulů je již výběr nebo odstranění modulu jednoduché.

Kliknutím na šipku na vyhledávacím panelu se zobrazí možnosti výběru a konfigurace vyhledávacích modulů. Správce vypadá následovně:

Crawler Serach je pak možné odstranit jediným kliknutím. :-)

(Platí to i pro jiné vyhledávače, samozřejmě.)

Pokud Vás zajímají podrobnosti o vyhledávání a vyhledávacích modulech, inspirujte se na JasnaPaka blogu.

Jak se zbavit vyhledávače Crawler Search z adresní řádky?

Pokud máte problém s tím, že vyhledávání pomocí klíčových slov z řádky pro zadání adresy řídí vyhledávač, který použít nechcete, lze to také změnit. Postup je následující:

  1. zadejte do adresy „about:config“
  2. potvrďte tlačítkem „Budu opatrný, slibuji“
  3. do filtru zadejte „keyword.URL“
  4. výchozí hodnota tohoto políčka je „http://www.google.com/search?ie=UTF-8&oe=utf-8&q="

Podle potřeby ji můžete upravit buď zpět na výchozí hodnotu, nebo na adresu jakéhokoliv vyhledávače, kterému mají být předána Vámi zadaná slova.

Vyzkoušejte!

zdroj: http://kb.mozillazine.org/Keyword.URL