google image labelerChcete-li si procvičit znalost anglických slovíček formou hry, můžete vyzkoušet Google Image Labeler.

Je to aplikace, která pomáhá Google vylepšit výsledky vyhledávání v obrázcích na základě statistických metod, pro které vytvářejí data uživatelé.

Jak celá hra funguje? Spustíte ji a jste náhodně spojeni s jiným hráčem. Po dobu dvou minut máte za úkol pojmenovat co vidíte na obrázku. Vy i druhý hráč vidíte stejný obrázek a úkolem je napsat stejné slovo nebo výraz. Pokud se shodnete, objeví se další obrázek. Dokud nevymyslíte oba stejný výraz, máte možnost zkoušet.

Dojdete-li na obou stranách ke shodě, pokračujete dalším obrázkem a je vám započítáno skóre, které je závislé na složitosti výrazu, který použijete. Čím složitější, tím lépe, avšak neshodnete-li se se spoluhráčem, nezískáte nic.

Některé obrázky navíc obsahují „zakázaná slova“, což jsou výrazy, které nesmíte použít resp. vám nebudou započítány. Jsou to obvykle nejjednodušší výrazy jako „man“, „woman“, „boy“, „girl“ – to, co hned napadne každého.

Pokud vás už nic nenapadá a nechcete se zdržovat jediným obrázkem, můžete kliknout na „pass“. Tím vzdáváte hádání a pokračujete dalším obrázkem, jakmile „pass“ provede i spoluhráč.

Vyzkoušejte si labeler a napište nám, jak se vám tato „hra“ líbí.