iGo 2008Pořídíte-li si aplikaci iGO 2008 s podtitulem iGO My way pro PDA, pravděpodobně vám přijde vhod mnoho z jejích funkcí.

My Vám přinášíme návod, jak do iGO přidat podporu pro varování před místy, kde se často vyskytují policejní radary.

iGO 2008 na SD kartě

iGO se dodává na SD kartě, ze které je bohužel nutné jej také používat – i přes instalaci do PDA je stále potřeba mít kartu v zařízení, aby iGo fungovalo. Výhodou je možnost využití libovolné ze tří velikostí SD karty, protože samotná aplikace je na miniSD, ale je vložena do dvou redukcí až na klasickou velikost SD.

Sídlo společnosti Nav N Go v Budapešti

POI jako zdroj informací

iGO nabízí, stejně jako jiné navigace, možnost vyhledávání v POI – points of interest – bodech zájmu. Tato funkce je užitečná, pokud vám dochází benzín, chcete se po cestě zastavit v občerstvení, nebo když hledáte první pomoc.

Kde jsou radary?

V „základní výbavě“ iGO najdete upozornění na překročení povolené rychlosti. Lze nastavit i určitou toleranci varování. Vzhledem k neustálému vývoji dopravních omezení a snižování a zvyšování rychlosti v různých úsecích, ne vždy je varování přesné.

Chcete-li si přidat varování před častými místy výskytu policejních radarů, je to velice jednoduché. Stačí stáhnout soubor s jejich databází a nahrát jej na kartu s iGO.

Soubor s touto databází najdete na www.poi.cz – záložka Radary – iGO TXT (CZ,SK).

Stažený soubor uložte (má název speedcameras.txt) na nahrajte jej na kartu iGO do složky \iGO8\content\speedcam.

Zde se již nachází soubor „SpeedcamUpdates.spud“ a po spuštění iGO je vámi nově nahraný soubor automaticky převeden do interního formátu aplikace s názvem „speedcam.spdb“.

Tím je celá akce nahrání radarů ukončena a v navigaci se radary objeví.

Nastavení navigace

Pokud namáte zapnuté varování, najdete jej v menu navigace pod tlačítkem „Nastavení“ – „Varování“ – „Upozornit na rych. kameru“. Ve stejném menu je ještě možnost zapnout vizuální nebo zvukové upozornění – „Radar pro měření rychlosti – nastavení“.

Šťastnou cestu s Nav N Go iGO 8.