kostka-lego

Lego – stavebnice, která je známá po celém světě. Vzhledem k tomu, že se objevil zajímavý produkt od společnosti LEGO na scéně počítačového software, zabývá se jím i náš magazín – Školička.net.

Původ kostek LEGO je vázán k Dánsku, odkud pochází jeho vynálezci a také vlastníci společnosti LEGO Group. Dnes se kostky Lega vyrábějí kromě Dánska také ve Švýcarsku, USA, Jižní Korei a v České Republice – v továrně na Kladně. Právě z Kladna pochází 60% celkové světové produkce Lega.

Pokud se chcete k továrně podívat a máte rádi Geocaching, můžete navštívit keš „Hraj si dobře!„.

Lego Digital Designer

Lego Digital Designer je desktopová aplikace, s jejíž pomocí můžete vytvářet vlastní modely.

Lego BuilderVýhodou tohoto programu je, že si jej můžete zdarma stáhnout a zdarma jej využívat. Můžete si modelovat vše, co chcete. K dispozici máte sadu kostek se základními barvami, několik základů pro stavbu modelů, různé možnost pohledů a mnoho dalšího.

Zajímavostí je i skutečnost, že některé vlastní modely můžete zasílat společnosti Lego ke zveřejnění, můžete si také zobrazit cenu kostek pro vytvoření modelu a dokonce si je i objednat.

Lego Digital Designer je pro uživatele schopen vytvořit i návod ke konstrukci modelu – stejný jako jej známe ze skutečných stavebnic. Ve spojení s objednáním potřebných kostek tak máme k dispozici kompletní stavebnici. Nyní zbývá vlastní model hezky zabalit a máme originální dárek pro milovníky stavebnic LEGO.

Chcete si Lego Digital Designer stáhnout?

Pokud Vás LEGO baví, můžete se podívat také na zajímavou stránku s modely, kostkami, plánky i katalogy: http://www.peeron.com/inv

source: http://www.brickartist.com/Nebo se jen obrazově inspirovat tím, co se všechno dá z Lega vytvořit: http://www.brickartist.com/

zdroje: