Když jezdíme na výlety do zahraničí, vždy si připravujeme plán co navštívit. Vybíráme muzea, zoologické zahrady, architektonické památky, technické zajímavosti, nebo jiné turistické atrakce. Google přišel nyní s možností plánování výletů pomocí svého vyhledávacího algoritmu. Ten zahrnuje zatím v podstatě jenom muzea, ale pro představu myšlenky to postačuje.

Google City Tours logo

Jak funguje Google City Tours?

Laboratorní aplikace Google City Tours je nadstavbou Google Maps. Princip ovládání je jednoduchý: Zadáte název města, kam se chcete podívat, to se Vám zobrazí na mapě a spolu s ním i nalezené „body zájmu“, které jsou propojené trasou. Výsledkem je tedy Googlem navrhovaná trasa okolo středu hledání, která prochází přes muzea a galerie.

Je-li ve městě dostatek atrakcí, je automaticky vytvořen plán až na tři dny. Plán zatím postrádá větší možnosti uživatelského přizpůsobení. Je možné nastavit předpokládané datum návštěvy a délku jejího trvání, upravovat místa, která chcete navštívit a pomocí odkazů se podívat na jejich weby.

Google City Tours je aplikace, která je zatím stále formě „labs“ aplikace, takže je možné, že bude přepracována, změněna nebo i jen tak zrušena. Pro ČR se aplikace zatím moc nehodí, protože nemá dostatek podkladů ke generování plánu trasy mimo Prahu. (Ono ani v Praze to není ideální. :-) ) Uvidíme, jak se věci v budoucnu vyvinou. Co by bylo určitě zajímavé, je možnost přidávání i jiných atrakcí, než jen muzeí, plánování doby návštěvy, ale rozhodně by se našly i další nápady. Máte nějaký?